O nas

Mennica Podkarpacka została powołana dla realizacji przedsięwzięcia, mającego głównie na celu przedstawić w sposób nowatorski Zdzisław Beksiński - Obraz o tytule AA83 1983r. (Źródło - Muzeum Historyczne w Sanoku)świat sztuki i najważniejsze dzieje ludzkości, kładąc szczególny nacisk na jakość i poziom artystyczny wybijanych w złocie kolekcjonerskich numizmatów. Inspiracją przedsięwzięcia jest znana szeroko w Polsce i poza jej granicami twórczość wybitnego sanockiego artysty - Zdzisława Beksińskiego.

Zgodnie z powyżej zarysowaną misją i źródłem inspiracji, pierwszą ekskluzywną edycją kolekcjonerskich numizmatów wybijanych przez Mennicę Podkarpacką jest "Beksiński - Złota Kolekcja", prezentująca najbardziej charakterystyczne dzieła Mistrza.

Mennica Podkarpacka stawia sobie za cel produkcję monet kolekcjonerskich o prawdziwie wysokiej wartości pod każdym względem - zarówno jakości wykonania oraz użytych materiałów, jak i wybijanych na produktach treści. W związku z tym nakłady naszych serii będą zawsze niskie, jeszcze bardziej w ten sposób podnosząc wartość kolekcjonerską numizmatów.

 

 

 

Aktualności:

XV Śląska Giełda Kolekcjonerów

7.10.2013

6 października 2013 roku mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze numizmaty na XV Śląskiej Giełdzie Kolekcjonerów w Katowickim Spodku. Nasze wyroby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie seria Dukatów i Talarów Powstańczych, bitych z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

Mennica Podkarpacka na XV Śląskiej Giełdzie KolekcjonerówMennica Podkarpacka na XV Śląskiej Giełdzie Kolekcjonerów

Coin Expo 2012

15.10.2012

W dniach 11-13 października 2012 odbyła się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki impreza wystawiennicza poświęcona numizmatyce ,,Coin Expo 2012’’. Na targach byli wystawcy z różnych stron świata, Sanok był reprezentowany przez Mincerza w Królewskim Wolnym Mieście Sanoku a region podkarpacki przez Mennicę Podkarpacką.

Mincerz prezentował monety wydane w ostatnim roku. Mennica Podkarpacka zadebiutowała kolekcją złotych monet poświęconą twórczości Zdzisława Beksińskiego wzbudzając ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających.

 

 

 

 

Mennica Podkarpacka wspiera młodych artystów

25.10.2012

Mennica Podkarpacka wspiera młodych artystówKonkurs "Szansa" na obraz pod hasłem "Natura" to konkurs o zasięgu ogólnopolskim zorganizowany pod patronatem prof. Stanisława Tabisza, Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, przez twórców Internetowej Galerii Sztuki - galeria.mutu.pl.

(...)

Dnia 8 listopada o godz. 17.15 wszyscy spotkamy się na wernisażu wystawy Konkursu Szansa na obraz pod hasłem Natura w Pałacu Sztuki w Krakowie przy pl. Szczepańskim 4. W obecności zgromadzonej publiczności jury wyłoni zwycięzców konkursu w każdej kategorii.

(...)

Szczególne podziękowania kieruję do sponsorów. To dzięki Panom Prezesom: Grzegorzowi Dzik i Józefowi Biegaj z IMPEL S.A. z Wrocławia, Panu Wojciechowi Kowalczyk z EXPRES oraz Panu Ireneuszowi Rabczakowi z Mennicy Podkarpackiej mogliśmy zrealizować ten konkurs.

(...)

Marian Dworak

(Cytat z artykułu Dziennika Rzeczpospolita)

Kategorie